Czym zajmuje się tak naprawdę detektyw?
Zadania dla detektywa
Sprawy rozwodowe bardzo często mają burzliwy przebieg. Zanim dojdzie jednak do rozprawy, pod pozorami spokojnego życia gromadzi się wiele napięć i rozgrywają się liczne dramaty. Bardzo często potrzebujemy pomocy w przypadku, gdy chcemy zebrać dowody obciążające drugą stronę, zwłaszcza jeśli bez tego wina byłaby nieoczywista – a wyrok z orzeczeniem o winie jednej ze stron daje drugiej lepsze możliwości w ostatecznych rozstrzygnięciach. W takich sytuacjach detektyw doskonale się sprawdzi i pomoże nam odpowiednio przygotować się do walki.
Sprawy rodzinne
Często druga strona dopuszcza się zdrady, ale nie mamy na to bezpośrednich dowodów. O ile nie jesteśmy w stanie ich zebrać i przedstawić w wiarygodnej formie podczas rozprawy lub samemu tylko prawnikowi, warto zdać się na pomoc specjalisty. Detektyw jest w stanie dostarczyć nam takich dowodów, jakie rzeczywiście mogą się później okazać obciążające dla drugiej strony.
Rozwód – sprawa dla detektywa?
Nawet po rozwodzie często pojawia się także problem z udowodnieniem stanu majątkowego i zarobków. Wiele osób pracuje w szarej strefie i nielegalnie, więc mogą się uchylać chociażby od płacenia alimentów, skoro oficjalnie ich zarobki są bardzo niskie. Detektyw będzie wówczas pomocą w ustaleniu faktycznych dochodów danej osoby i dostarczy dowodów do pociągnięcia jej do odpowiedzialności oraz rozliczenia się z fiskusem. Sami nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami – specjalista potrafi natomiast zdobyć informacje albo ze strzępków wiadomości odtworzyć wiarygodny obraz rzeczywistości. Ma również możliwość zdobycia niezbitych dowodów – nie musi uciekać się do wyszukanych środków. Często wystarczy dokładna obserwacja, na którą zwykły człowiek nie ma czasu.
Detektyw zajmuje się różnymi sprawami. Może dostarczyć dowodów rozwodowych, ale także po prostu sprawdzić małżonka, małżonkę, partnera czy partnerkę, jeśli zachodzą po temu poważne przesłanki. Usługi detektywistyczne to także poszukiwanie i wykrywanie majątku czy sprawdzanie przeszłości danej osoby – często z tej ostatniej opcji korzystają szefowie sporych firm, którzy mają powierzyć swój kapitał nowym, nieznanym dobrze osobom, obsadzając ważne stanowiska.
Jakie przepisy musi znać detektyw?
Oczywiście czynności detektywistyczne są regulowane przepisami ustawy dotyczącymi detektywów – nie mogą oni wykraczać poza swoje uprawnienia. Jednak nawet poruszając się w obrębie prawnych regulacji detektyw jest w stanie zebrać informacje o wiele szybciej i skuteczniej – a co więcej, dyskretniej – niż zdołałby to zrobić sam zainteresowany. Dlatego jeśli zależy nam na czasie, skuteczności i wiarygodności zebranych dowodów, usługi detektywa mogą okazać się nieocenione.