Wypożyczalnia samochodów – pomysł na biznes? Cze05

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Wypożyczalnia samochodów – pomysł na biznes?

Wypożyczanie samochodów to dla wielu osób najzupełniejsza codzienność, mowa tutaj przede wszystkim o biznesmenach – osobach, które znajdują się w ciągłych rozjazdach i znajdują się w różnych miastach kilka razy w miesiącu. Samodzielne podróżowanie od miasta do miasta wymaga czasu i energii, większość osób zamożnych wybiera miast tego samolot, a dopiero na miejscu decyduje się na wypożyczenie auta, aby sprawnie poruszać się po mieście i ewentualnie jego okolicy. Wypożyczalnie aut możemy podzielić ze względu na rodzaj wypożyczanych samochodów.

Najczęściej jednakże występują w naszym kraju wypożyczalnie mieszane, które oferują możliwość wypożyczenia np. pojazdów osobowych oraz pojazdów dostawczych. Najrzadziej spotykamy wynajem aut sportowych – przede wszystkim ze względu na dość duże ryzyko. Samochód może bowiem zostać nie tylko skradziony ale także rozbity. Oczywiście tego typu wypożyczalnie są dobrze ubezpieczone, ale wystarczyłoby kilka wypadków by limit ubezpieczenia skończył się, a firma zaczęłaby tracić musząc dopłacać do interesu z własnej kieszeni.

Jakie samochody są dostępne w wypożyczalni?

Szczęśliwie wypożyczanie samochodów sportowych nie jest jednakże tak łatwe, jak zwykłych hatchbacków czy sedanów takich marek jak Skoda, Kia, Hyundai czy VW. Samochody sportowe przekraczają wielokrotnie stawkę dzienną w stosunku do aut klasy ekonomicznej. Tysiąc lub nawet dwa tysiące złotych za jeden dzień jazdy to standard. Niektóre wypożyczalnie oferują niższą kwotę za więcej dni wynajmu – dla przykładu pierwszy dzień jazdy Porsche Carerra 911 to średni koszt 1500 złotych za pierwszy dzień, drugi to już jednak 1400, trzeci 1300, zaś siódmy tylko 600 złotych. W przypadku wypożyczalni aut sportowych (luksusowych) występuje bardziej rygorystyczne warunki wynajmu, np. wiek – często minimum to 30, a nawet 40 lat i wieloletnie prawo jazdy. Warunek ten wydaje się być zupełnie naturalnym. Samochody sportowe wymagają sporo umiejętności, dlatego też wręczenie kluczyków osobie bez nich, mogłoby skutkować wypadkiem i w konsekwencji uszkodzeniem lub nawet rozbiciem samochodu.

Samochód z wypożyczalni

Gdzie znajdziemy wypożyczalnie i ile to kosztuje?

Wypożyczalnie samochodowe jako biznes sprawdzają się coraz lepiej w Polsce – najczęściej funkcjonują tam, gdzie znajduje się najwięcej klientów, czyli w dużych miastach – w miarę możliwości w centrach, obok dworców, lotnisk itd. Bliska odległość między punktem przyjazdu lub przylotu klienta a firmą wypożyczającą auto to nieomal gwarancja jej sukcesu. Dobre ceny, szybkość działania pracowników oraz świetne warunku wynajmu sprawiają, że wynajem pojazdów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdźmy ile zapłacić musi klient standardowej wypożyczalni. Małe samochody, takie jak Ford Ka to wydatek tylko rzędu 115 złotych dziennie lub 80 złotych, gdy czas wypożyczenia wynosi od 16 do 30 dni. Większe auta – takie jak Skoda Octavia czy Peugot 301 wymagają wpłaty ok. 155 złotych za 1-4 dni lub 140 za analogiczny w stosunku do Ka okres. Minivany kosztują od 225 do 255 złotych, zaś auto dostawcze posiadają dokładnie taką samą cenę. Cennik nieznacznie różni się w przypadku wynajmu auto na limit lub bez limitu kilometrów. Limit stanowi najczęściej kilkaset kilometrów. Jeśli mamy pewność, że go nie przekroczymy, warto wybrać oczywiście tańszą opcję.

Wiele wypożyczalni samochodowych wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponuje nie tylko możliwość wynajmu samochodu, ale również udostępnia możliwość skorzystania z dodatkowych ułatwień, np. wypożyczenia fotelika dla dziecka albo systemu GPS, który ułatwi podróżowanie.