Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Kulisy pracy w branży modelingu

Być modelką – marzenie wielu dorastających dziewczynek i niekiedy nawet chłopców. Perspektywa chodzenia po wybiegu najlepszych projektantów świata, uczestnictwo w największych pokazach międzynarodowych, znajomości, kontrakty i sława, brzmi idealnie, a jak jest naprawdę? Zdradzamy kulisy pracy w branży modelingu i podpowiadamy, jak postawić w niej pierwsze kroki.

Pierwsze kroki w modelingu

  1. Zrób rozeznanie wśród agencji i wybierz odpowiednią dla siebie. Pamiętaj, że jest to miejsce, które od momentu podpisania kontraktu będzie Cię reprezentować i zdobywać angaże w pokazach. Jeśli marzysz o zagranicznych wybiegach, aplikuj do agencji posiadających zagraniczne zaplecze. Nie ograniczaj się tylko do jednej agencji, lecz wyślij aplikację do kilku. Sprawdź w internecie, jakie znane modelki są pod opieką danej firmy i z jakimi domami mody współpracuje dana agencja.
  2. Przygotuj się na rozmowę w agencji. Podejdź do tego, jak do standardowej rozmowy kwalifikacyjnej i daj z siebie wszystko, by zdobyć pracę marzeń. Pamiętaj, by zachować naturalność i swobodę. Zrób dobre pierwsze wrażenie! Nie przebieraj się w ubrania prosto z wybiegu, nie maluj przesadnie, nie układaj misternych fryzur. Od tego są specjaliści, na pierwszym spotkaniu musisz pozostać naturalna, by pokazać, jaka jesteś naprawdę. Specjaliści przeprowadzą z Tobą rozmowę, sprawdzą poziom języków obcych, umiejętność chodzenia na obcasach i poruszania się na wybiegu. Mogą również wykonać kilka próbnych zdjęć, by przekonać się jak wychodzisz na zdjęciach.
  3. Przygotuj się na sukcesy i porażki. Praca modelki to nie tylko wybieg, który jest jedynie kulminacją wcześniejszych starań. Bądź gotowa na dziesiątki castingów, również tych zagranicznych. Nastaw się pozytywnie i mimo porażki nie poddawaj się. Początki w każdej branży są trudne. Czasami, nim kariera modelki nabierze rozpędu, może minąć kilka lat.
  4. Nie zamykaj się na określone wymagania. Modeling to praca elastyczna, wymagająca i o szerokim przekroju działalności. Zanim się określisz, daj sobie szansę i bądź otwarta na propozycje różnych projektantów. Tylko próbując przekonasz się, w czym jesteś dobra i w którym kierunku powinnaś pójść.
  5. Nie rezygnuj z edukacji. Szkoła to podstawa i zabezpieczenie na przyszłość. Dlatego, jeśli któraś z agencji chce, być zostawiła naukę – dla własnego dobra zostaw tę agencję i poszukaj profesjonalistów.

praca modelki

Praca modelki wiąże się z wieloma mitami. Jakie są najczęściej powielane?

  • Modelki chorują na anoreksję – to krzywdzący mit kreowany przez media, na podstawie kilku drastycznych historii. W interesie profesjonalnej agencji modelingowej jest to, by zatrudniana modelka była osobą zdrową, sprawną i dbającą o siebie. Większość dziewczyn, na długo przed podpisaniem kontraktu cieszy się idealnymi wymiarami i figurą godną pozazdroszczenia.
  • Praca modelki jest łatwa i przynosi bardzo duże zyski – tak, pod warunkiem, że jesteś w czołówce najlepszych modelek świata. Dla pozostałej większości praca modelki to ciężkie i żmudne zajęcie, obecności na setkach castingów. Mit o bardzo dużych zarobkach już na starcie jest krzywdzący i wprowadza w błąd wiele dziewczyn rozpoczynających ten zawód. Szybko czują się oszukane i zawiedzione i tym samym tracą wiarę we własne możliwości. Zarobki modelki zależą w dużej mierze od jej zaangażowania i chęci pracy. Dziewczyny o oryginalnej urodzie, wysokim wzroście i władające kilkoma językami mają największe szanse w tej branży.

Praca modelki zdecydowanie nie jest zawodem dla każdego. Decydując się na wejście w tą branżę, musisz się liczyć z presją, ogromną konkurencją, bardzo wysokimi wymaganiami i wieloma wyrzeczeniami, które będą przed Tobą stale stawiane. Pomimo tych trudności, efekt Twojej pracy i sukces, który możesz osiągnąć, będzie wart wszystkich trudności.