Jak skutecznie walczyć z cellulitem? Sty15

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką to zbite komórki tłuszczowe, które zbierając się, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Przyczynia się on nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu, ale niesie za sobą konsekwencje zdrowotne: osłabia krążenie w otłuszczonych komórkach, utrudnia usuwanie toksyn i wody, przez co prowadzi również do miejscowego puchnięcia. Cellulit jest przypadłością trudną do zwalczenia. Wbrew błędnemu przekonaniu nie dotyka tylko kobiet z nadwagą, ale borykają się z nim również mężczyźni, jak i osoby szczupłe.

Cellulit najczęściej kumuluje się na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z włóknistą strukturą skóry. W zaawansowanym stadium, przez lekarzy zaliczany jest do chorób skóry, głównie ze względu na konsekwencje gromadzenia się grudek tłuszczowych.

Co przyczynia się do powstawania cellulitu?

– brak ruchu,

– nadmiar soli i cukru w diecie,

– palenie papierosów,

– noszenie za ciasnych ubrań, głównie spodni uniemożliwiających normalny przepływ krwi,

– zaburzenia hormonalne.

Walka z cellulitem jest trudna i wymaga konsekwencji. Im wcześniej rozpoczęta, tym szybciej zauważalne rezultaty. Podstawą jest samodzielna praca i zmiana dotychczasowych, niezdrowych nawyków. Niezbędne jest wsparcie profesjonalistów, szczególnie w przypadku zaawansowanego stopnia cellulitu.

Samodzielna walka z cellulitem

Samodzielną walkę z cellulitem należy rozpocząć od zmiany złych nawyków, które przyczyniają się do jego powstania. Bądź konsekwentna, a szybko zauważysz rezultaty i Twoja skóra na nowo stanie się napięta, jędrna i elastyczna.

  • Do codziennej rutyny wprowadź ruch, przynajmniej 30 minut, 4 razy w tygodniu. Zacznij od prostych aktywności: jazdy rowerem, pływania, spacerów, lub marszów. Z czasem, fizyczną rutynę możesz wzbogacić ćwiczeniami na skakance, na orbitreku, czy spinningu.
  • Ogranicz do minimum spożywanie soli, która powoduje zatrzymywanie się wody.
  • W diecie powinny się znaleźć produkty świeże i surowe. Jedz dużo ryb, chudego mięsa, nabiału, warzyw i owoców. Zrezygnuj z dań gotowych i wysokoprzetworzonych. Pij herbaty ziołowe, wspomagające trawienie: jak rumianek, szałwia, mięta, ale nie sięgaj po gotowe mieszanki obiecujące przeczyszczanie i odchudzanie.
  • Stosuj masaże, by manualnie wspomagać skórę w rozbijaniu grudek.

anty cellulit

Cellulit w gabinecie kosmetycznym

Walka z cellulitem przy wsparciu profesjonalistów z gabinetu kosmetycznego jest nieoceniona i powinna się znaleźć w Twoim kalendarzu, jako regularne zabiegi wspomagające zdrowie ciała. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest karboksyterapia, czyli usuwanie cellulitu poprzez podskórną aplikację dwutlenku węgla. Stymulowanie głębszych warstw skóry ciepłym gazem jest bezbolesne i nie powoduje skutków ubocznych.

Zalety karboksyterapii:

– poprawia mikrokrążenie,

– odżywia głębokie warstwy tkanek,

– przyspiesza regenerację komórek,

– stymuluje naturalne procesy produkcji kolagenu,

– pomaga w pozbyciu się nagromadzonej wody,

– reguluje przepływ limfy,

– zmniejsza obrzęki,

– ujędrnia, uelastycznia i napina wierzchnią warstwę skóry.

Dodatkową wartością zabiegu jest skuteczna walka z rozstępami, które w wielu przypadkach towarzyszą cellulitowi. Pod wpływem działania CO2, powstałe na skórze pęknięcia i blizny zostają zregenerowane i dokrwione, dzięki czemu szybciej dochodzi do ich niewidocznego zabliźnienia. Przeprowadzany za pomocą CO2 drenaż limfatyczny, mechanicznie uszkadza i rozbija nagromadzone grudki tłuszczowe. W konsekwencji wewnętrzne warstwy skóry zostają wymodelowane, a toksyny bezpiecznie usunięte. Który ze sposobów walki z cellulitem przynosi największe efekty? Tylko kompleksowa walka i połączenie wszystkich kroków pozwoli na skuteczne pozbycie się pomarańczowej skórki.