Czy feromony bez zapachu są skuteczne?
Wybór odpowiednich substancji semiochemicznych zależy od tego, jaki rezultat chcemy dzięki nim osiągnąć – czy poprawić relacje międzyludzkie, czy zwrócić uwagę płci przeciwnej. Faktem jest, że feromony zwiększają atrakcyjność seksualną i oddziałują na nas podświadomie w obrębach wyboru potencjalnego partnera seksualnego. Zastosowanie ich znacznie ułatwia międzyludzkie stosunki i przyczynia się do lepszego odbioru nas w społeczeństwie.
Działanie feromonów nie do końca jest oczywiste, wiadomo jednak, że mogą mieć podświadomy wpływ na nasze wybory. Mogą zaważyć na życiowych decyzjach. Jakie egzohromony najlepiej wybrać? Lepiej skłonić się ku opcji bezwonnej czy tej tradycyjnej? Czym kierować się przy wyborze?
Jak działają tradycyjne feromony?
Feromony stanowią związki, które mają przyciągać potencjalne partnerki i wzbudzać ich przychylność oraz pozytywne reakcje. Z pewnością przyczyniają się do zwiększenia seksualnej atrakcyjności. Zaliczają się do grupy steroidów, które w organizmie człowieka występują w postaci hormonów kory nadnerczy oraz hormonów płciowych. Zapachy nie od dziś pozwalają zweryfikować, czy kogoś lubimy, czy też nie. Jak więc działają feromony?
Egzohormony przekazywane są dzięki impulsom, które płyną do znajdującego się w mózgu podwzgórza, które z kolei kontroluje autonomiczny układ nerwowy (AUN). AUN odgrywa kluczową rolę w uwalnianiu hormonów płciowych, podnieceniu seksualnym i zachowaniach typowo rozrodczych. Ich obecność odbieramy dzięki narządowi lemieszowo-nosowemu. Niestety nie u wszystkich osób jest on aktywny w takim stopniu, że stosując feromony, ma się pewność ich stuprocentowej skuteczności.
Feromony dla mężczyzn – erozkosz.pl
Feromony bezzapachowe
Przez to, że właściwie nie ma naocznego działania feromonów, które moglibyśmy zarejestrować i opisać, nie zwracamy uwagi na ich istnienie. Najczęściej kupujemy ładnie pachnące perfumy z ich dodatkiem. Alternatywą jest dodanie skoncentrowanych feromonów do perfum albo bezpośrednie aplikowanie ich na skórę. Warto pamiętać, żeby robić to bezpośrednio przed ubraniem się. W każdym razie produkty steroidowe są w pełni bezpieczne do codziennego stosowania.
W większości uważa się, że feromony są bezzapachowe, a jedynie w wielkim stężeniu są ledwo wyczuwalne. Wpływ androstadienonu, czyli męskiego, bezwonnego steroidu wykrytego w pocie, krwi i nasieniu, ma wpływ na podwzgórze i ciało migdałowate. Stanowi dobry przykład tego, że feromony nie muszą mieć mocnej woni, niektóre z nich mamy przecież w swoim organizmie. W sex-shopach stacjonarnych i tych online dostępne są różne wariacje produktów chemicznych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Zakup bezwonnych egzohormonów jest dobrym wyjściem szczególnie dla tych osób, które chcą wzmocnić działanie swoich perfum. Przy wyborze warto mieć na uwadze jednak fakt, że takie produkty są większą inwestycją i jeśli zależy nam na skuteczności, musimy w nie trochę zainwestować. Warto pamiętać też o tym, że na niektórych nie oddziałują z takim natężeniem, jakim byśmy się spodziewali. To dotyczy zarówno produktów bez zapachu jak tych perfumowanych.
Feromony jako narzędzie sterujące atrakcyjnością i pożądaniem
Zapach stanowi pewnego rodzaju broń. Pozwala zweryfikować, czy coś się nam podoba, czy nie, czy jesteśmy bardziej ku czemuś skłonni albo na odwrót. Naszą wonią możemy sterować poziomem atrakcyjności i wpływać na odbiór przez ludzi.
Jeśli chodzi o naturalne feromony, wszystko odbywa się w obrębach naszej podświadomości. W przypadku syntetycznych związków to my wybieramy produkt. Zawsze jednak obowiązuje ta sama zasada – im lepsza jakość, tym większa skuteczność.
Stosowanie odpowiednio dobranych perfum z feromonami dla mężczyzn może zmienić życie i odbiór naszej sylwetki przez innych ludzi. Nie jest to jednak przepis dla wszystkich osób, które chcą zwiększyć swoją atrakcyjność ze względu na to, że nie wszyscy są podatni na feromony. Związki steroidowe są tylko dodatkiem i nie zastąpią dobrego samopoczucia oraz pewności siebie.