Jaki fotel najlepiej sprawdzi się w gabinecie lekarskim
Wyposażenie gabinetów i pomieszczeń służby zdrowia w meble medyczne jest ważnym elementem zapewniającym nie tylko komfort pracy pracownikom służby zdrowia, ale również budującym wizerunek placówki, dlatego należy zadbać o ich estetykę oraz funkcjonalność.
Warto wobec tego zdecydować się na zakup sprzętu najwyższej klasy, który gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez utraty walorów estetycznych.
Jakie zalety powinny posiadać meble medyczne?
Meble medyczne powinny przede wszystkim posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Niezwykle ważne jest, aby pochodziły z zaufanego źródła i były wykonane z materiałów takich, które nie wydzielają żadnych toksycznych substancji, zagrażających życiu i zdrowiu pacjentów.
Jednym z oznaczeń stosowanych na meblach medycznych pochodzących z wiarygodnego źródła jest symbol CE, oznaczający spełnianie przez produkt wymogów bezpieczeństwa, które zostały określone przez Unię Europejską. Znak CE od 2004 roku jest symbolem obowiązującym obligatoryjnie w Polsce, dlatego urządzenia, dla których przewidziano takie oznakowanie, muszą je posiadać zgodnie z prawem.
Poza tym meble medyczne powinny być odporne na działanie wielu czynników, jakimi są specyficzne substancje, z którymi będą miały styczność na co dzień. Do nich zaliczyć można na pewno różnego rodzaju odczyny dezynfekujące, kwasy, barwniki. Będą miały także kontakt z odpadami medycznymi, drobnoustrojami, wilgocią, promieniowaniem ultrafioletowym.
Producenci tego rodzaju produktów stosują różne zabezpieczenia w celu zapewnienia komfortu pracy pracownikom służby zdrowia, a pacjentom bezpiecznego pobytu w placówce medycznej, dlatego stosowane do ich produkcji materiały są trwałe i malowane proszkowo dla zabezpieczenia ich przed korozją.
Wiele mebli medycznych zostało wyposażonych w kółka z blokadą, umożliwiające bezpieczne przemieszczanie się po placówce, a także transportowanie różnego rodzaju specyfików lub dokumentacji. Dzięki odpowiednim tego rodzaju produktom przestrzeń przeznaczona dla pacjentów i personelu medycznego będzie stwarzała komfortowe warunki pracy i pobytu.
Jakie wymagania powinien spełniać dobry obrotowy fotel lekarski?
Fotele lekarskie do gabinetu medycznego powinny spełniać wiele kryteriów, a przede wszystkim zapewniać komfortową pracę lekarzowi, być ergonomiczne i funkcjonalne, dlatego kryterium wyboru nie powinna być tylko i wyłącznie cena produktu. Niezwykle ważny dla takiego mebla jest materiał wykonania, który gwarantuje wieloletnie jego użytkowanie.
Fotel lekarski posiada tapicerowane siedzisko i oparcie, które zostało pokryte łatwo zmywalną tkaniną. Ma to ogromne znaczenie ze względu na konieczność częstego mycia i dezynfekcji mebla specjalistycznymi środkami przeznaczonymi do tego rodzaju pomieszczeń, co mogłoby spowodować jego szybkie zniszczenie lub uszkodzenie.
Obicia niższej jakości z reguły nie sprawdzają się przy tak intensywnym użytkowaniu w specyficznych warunkach palcówki medycznej i bardzo szybko ulegają zniszczeniu lub tracą swój estetyczny, pierwotny wygląd. Producenci oferują szeroką gamę różnych kolorów tapicerki, dzięki czemu łatwo ją dopasować do estetyki gabinetu lekarskiego i całej placówki służby zdrowia.
Odpowiednio wybrany fotel lekarski będzie wieloletnią wizytówką gabinetu. Dzięki szerokiej ofercie tego rodzaju mebli medycznych łatwo skompletować spójne pod względem estetycznym i nowoczesne meble do gabinetu lekarskiego.
Dlaczego obrotowy fotel lekarski zapewnia komfortową pracę lekarzowi?
Anatomiczne kształty obrotowego fotela lekarskiego zapewniają lekarzowi komfortowe użytkowanie produktu. Jego budowa i zakres regulacji pozwala ograniczyć uciążliwości związane z pracą w pozycji siedzącej. Fotel można ustawić w wielu pozycjach, dzięki innowacyjnemu mechanizmowi multiblock. To pozwoli użytkownikowi mebla wybrać pozycję, która jest dla niego optymalna i najwygodniejsza.
Dla zachowania zdrowia pracowników stworzono ergonomiczny fotel spełniający oczekiwania lekarzy, którzy często wiele godzin spędzają za biurkiem, przyjmując pacjentów i wypełniając dokumentację medyczną. Poza tym zaopatrzono go w system kółek, umożliwiający ich użytkownikom przemieszczanie się po gabinecie bez konieczności wstawania z fotela.
Wszystkie elementy metalowe produktu są chromowane w celu zabezpieczenia ich przed korozją, a przy tym zachowują estetyczny wygląd. Systemy regulacji zapewniają doskonałe dopasowanie nie tylko wysokości siedziska, ale również podłokietników do indywidualnych potrzeb użytkownika, dzięki czemu osoby różnego wzrostu będą mogły w komfortowy sposób korzystać z fotela medycznego do gabinetu lekarskiego.
Wybór właściwego wyposażenia gabinetu medycznego, w tym także obrotowego fotela lekarskiego ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy każdego lekarza.