Zwiedzanie Rzymu – czy warto skorzystać z usług przewodnika Mar02

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Zwiedzanie Rzymu – czy warto skorzystać z usług przewodnika

Wizyta w Rzymie jest jakby wejściem do podręcznika historii. Rzym po prostu oddycha historią, która niezaprzeczalnie stanowi jego nieodłączną część. Jego zabytki i tysiącletnie budowle sprawiają, że zwiedzający mogą na nowo przeżyć najważniejsze wydarzenia historyczne, które są nie bez znaczenia dla całej ludzkości, a w szczególności dla zachodniej cywilizacji.

Gdzie położony jest Rzym?

Rzym jest stolicą Włoch. Miasto to położone jest w środkowo-zachodniej części Półwyspu Apenińskiego na południu Europy. Rzym jest położony nad Tybrem i jest to jedyne takie miasto na świecie, w którym mieści się całe państwo: Watykan.

Jak zaplanować podróż do Rzymu?

Jak mówi znane powiedzenie „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”, jest więc co najmniej kilka możliwości dotarcia z Polski do Włoch: pociąg, samochód, autokar, samolot. Jednak najbardziej komfortowym wariantem jest bez wątpienia podróż samolotem. 

Rzym jest dobrze skomunikowany z resztą Europy i dysponuje dwoma głównymi lotniskami. Pierwszym z nich jest lotnisko Fiumicino posiadające 3 terminale główne, którego oficjalna nazwa to Port Lotniczy Leonardo da Vinci od nazwiska włoskiego renesansowego artysty. Drugim, mniejszym lotniskiem jest Rzym-Ciampino. Od centrum miasta dzieli go około 15 km. Ponieważ jest ono niewielkie, obsługuje ono tanie linie lotnicze, które łączą Rzym z innymi państwami europejskimi, m.in. z Polską. Podróżując z Polski do Włoch, wystarczy nam ważny paszport lub dowód osobisty. 

przewodnik w rzymie

Poruszanie się po Rzymie

Rzym jest bardzo atrakcyjnym miastem do poruszania się pieszo. Jest to miasto nizinne, a atrakcje i zabytki znajdują się niemalże na terenie całego jego obszaru. Jednakże, aby dostać się do bardziej odległych miejsc, możemy potrzebować transportu. Transport przy się nam także po męczącym dniu zwiedzania pieszo. Najwygodniejszą formą komunikacji po Rzymie jest metro, podmiejskie pociągi oraz autobusy. 

Zwiedzanie Rzymu z polskim przewodnikiem

Watykan z Bazyliką św. Piotra, romantyczna Fontanna di Trevi, imponujące Koloseum, Forum Romanum przenoszące nas w odległe czasy antyku: to tylko niektóre z miejsc, które w Rzymie po prostu trzeba odwiedzić. Jednak jak nie przegapić żadnego szczegółu, skoro zabytki wiecznego miasta „czyhają” na nas niemalże na każdym kroku? Warto skorzystać z usług polskiego przewodnika po Rzymie. Doświadczony przewodnik pomoże nam zaplanować zwiedzanie w sposób logiczny, unikając niepotrzebnego stresu związanego z nieznajomością miasta i zwyczajów w nim panujących oraz być może języka. 

Często podróżując za granicę wydaje się nam, że jeśli kupimy przewodnik książkowy, wystarczy on nam do tego, by na własną rękę zwiedzić wszystkie najważniejsze obiekty w mieście. Jednak podróż z książką wymaga wiele zdeterminowania i nakładu czasu potrzebnego po to, by dobrze zorganizować zwiedzanie, a i tak często okazuje się, że pomimo naszych starań i, chociaż zaoszczędziliśmy pewną sumę pieniędzy, chcielibyśmy wrócić jeszcze raz do miejsca, które zwiedzaliśmy na własną rękę, ponieważ zwyczajnie nie zdołaliśmy zobaczyć wszystkiego. 

Inne zalety zwiedzania z przewodnikiem po Rzymie to:

– oprowadzanie jest organizowane przez osoby, które na co dzień pracują jako zawodowi przewodnicy,

– zwiedzanie z przewodnikiem pozwoli Ci poznać nie tylko kontekst historyczny danego miejsca, ale także ciekawostki z nim związane,

– takie zwiedzanie pozwala także zaoszczędzić czas i lepiej zaplanować każdy dzień,

– zwiedzanie w ojczystym języku pozwala jeszcze więcej skorzystać z wycieczki.