Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Szukamy dla siebie magazynu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Mogłoby się wydawać, że magazyny to pojęcie proste, no bo przecież co w tejże kwestii możemy być złożonego czy też skomplikowanego. W rzeczywistości jednak okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Magazyny to pojęcie jednak bardzo złożone. Poznanie całej branży jaką są magazyny oraz magazynowanie zajęło by nam naprawdę sporo czasu oraz zachodu. Każdy kto choć jeden jedyny raz przynajmniej raz próbował znaleźć dla swojej firmy czy tez dla swojej działalności odpowiedniego magazynu to wie, że nie jest to czynność łatwa oraz też nie jest to czynność przyjemna. By nasze wszelkie poszukiwania należały do poszukiwań owocnych to zdecydowanie musimy zapoznać się ze wszystkimi kwestiami oraz ze wszystkimi parametrami. Musimy dokładnie wiedzieć na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację danego magazynu. Odpowiednie umiejscowienie danego magazynu może się dla nas okazać w zasadzie połową sukcesu. Magazyny do wynajęcia powinny być oferowane niedaleko naszej firmy. Magazyny zlokalizowane daleko od naszej firmy są po prostu dla nas zupełnie nieopłacalne. Musimy zdawać sobie sprawę, że w tej sytuacji nasza firma jest narażona na dodatkowe koszty. Gdy taki magazyn sobie wynajmiemy to musimy te dodatkowe koszty wziąć pod uwagę i mieć ich po prostu świadomość Lokalizacja jak widzimy jest najważniejsza. Na przykład gdy nasza firma znajduje się w Starachowicach to magazynu najlepiej także należy szukać właśnie w Starachowic, ewentualnie w jego okolicach. Najlepiej by było gdyby magazyn do wynajęcia znajdował się bezpośrednio przy ekspresowej drodze. Gdy mamy tak idealne połączenie to mamy naprawdę usprawniony transport, co jest również dla nas tak samo ważne. Jak wiemy to właśnie na transporcie polega także nasza działalność gospodarcza.

Oprócz lokalizacji bardzo ważna jest także cena jego wynajęcia. Wiadomo, że nikt z nas nie chce przepłacać. Nikt przecież tego nie lubi. Zanim jeszcze weźmiemy się za poszukiwanie magazynu to powinniśmy wiedzieć mniej więcej jakie koszty możemy przeznaczyć na wynajęcie magazynu idealnego. Najtańszy magazyn nie zawsze jest najlepszym wyborem. Dlaczego? Przecież wiadomo, że jest tak, że im wyższa cena tym mamy przecież lepsze i to znacznie lepsze warunki. Zdecydowanie nowoczesne budynki są wiele bardziej funkcjonalne. Zdecydowanie w tych nowszych magazynach mamy lepsze możliwości. Mam tutaj oczywiście na myśli zarówno załadunek towaru jak i także rozładunek towaru. W starszych magazynach te kwestie są nieco zaniedbane. Nie są po prostu usprawnione. Taki brak usprawnienia może zdecydowanie pogarszać komfort naszej pracy jak i także pracy całego naszego personelu. Nadmierna wilgoć to także kolejna wada starszych magazynów. W takowych właśnie magazynach brakuje systemu zabezpieczeń właśnie choćby przed opadami deszczu. W naszej umowie powinna także być odpowiednio zawarta cena wynajmu. Musimy o tym pamiętać, by później przypadkiem nie być niemile zaskoczonym.