Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Poradnik majsterkowicza – od czego zacząć?

W każdej rodzinie jest chociaż jedna osoba do której wszyscy udają się z poradą remontową. Majsterkowicz, amator, który metodą prób i błędów jest w stanie naprawić dosłownie wszystko! By złota rączka mógł jednak wykazać się w każdych okolicznościach, musi mieć sprzęt. Co powinno znaleźć się wśród narzędzi i akcesoriów domowego warsztatu? Podpowiadamy!

Narzędzia i akcesoria, które powinien posiadać majsterkowicz

Kompletowanie narzędzi, to pierwszy krok do tego, by stworzyć domowy warsztat. Co potrzebne jest złotej rączce? Otóż okazuje się, że całkiem sporo rzeczy! Po pierwsze, ważna jest tak zwana calówka, a więc składana marka centymetrowa. Po drugie, liczy się też miarka zwijana, która bez problemu mieści się w kieszeni. Nie bez znaczenia pozostaje również poziomica. Ta swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim przy pracach wykończeniowych.

Co jeszcze? Każdy szanujący się majsterkowicz powinien posiadać też kątownik stolarski, który umożliwia precyzyjne pomiary, a także pędzel. Tapetowanie, odmalowanie płotu czy naprawa powłok wymaga przecież podstawowych akcesoriów! Pewnie dlatego ważny jest również ołówek stolarski, idealnie rysujący po drewnie. Wśród drobnych sprzętów warto mieć też w wyposażeniu nożyk introligatorski i metalową szpachelkę.  Nie zaszkodzi również kawałek papieru ściernego oraz pistolet do klejenia. Wbrew pozorom przydaje się on przy wielu naprawach.

Z kolei wśród nieco większych sprzętów, na pewno warto mieć wkrętaki, śrubokręty, wiertarki, wkrętarki, młotki, klucz płaskie i klucze nastawne do rur. Te ostatnie przydają się przy pracach związanych z instalacją wodną lub grzewczą.

majsterkowicz

Domowe naprawy – gdzie pracować?

O ile naprawa konkretnej awarii musi odbyć się na miejscu, o tyle nie ma się zbyt dużego wyboru. Bywa jednak, że nie chodzi o problem natury kanalizacyjnej czy grzewczej, ale zwykłą chęć stworzenia czegoś do domu. Choćby wieszaka na kurtki. Gdzie wówczas najlepiej oddać się pracy, czy jak kto woli – hobby?

Tak naprawdę, majsterkowicz może działać wszędzie. W sytuacji, gdy jednak jego zainteresowania nabierają rozpędu, praktycznie co chwilę coś doposaża, zmienia lub przykręca, a ilość narzędzi zaczyna niebezpiecznie się powiększać – czas na praktyczne rozwiązanie.  Wówczas wymagane jest oddzielne miejsce do pracy. Tak, by swoim działaniem nie zaburzać domowego rytmu, a samemu pracować w spokoju i komforcie.

Oczywiście na miejsce swoich prac można przeznaczyć garaż, piwnicę lub przydomową szopkę. Co w sytuacji, gdy takowej jednak nie mamy?

Blaszany garaż – rozwiązanie szybkie, skuteczne i sprawdzone

Warto znaleźć firmę, która na zamówienie klienta projektuje i tworzy garaże blaszane. Elastyczność produktowa, to często główny atut. Klient decyduje o rozmiarze konstrukcji garażu, spadzie dachu, rodzaju bramy, ewentualnych dodatkowych drzwiach czy otworach okiennych lub rodzaju blachy. A to oznacza, że majsterkowicz amator bez piwnicy czy murowanego garażu, nie pozostaje bez wyjścia. Stabilna konstrukcja tak zwanego blaszaka, jego mobilność oraz wielozadaniowość doskonale wpisze się w rolę warsztatu. Poza tym, zainteresowany klient może przebierać także wśród innych elementów. Bez problemu na życzenie klienta zamontować można również okna garażowe. Szeroka gama produktów standardowych, a więc bramy garażowe, altany, wiaty, domki ogrodowe, kojce dla psów i zwierząt oraz pomieszczenia gospodarcze i schowki budowlane, to pozostała oferta firmy.

Miejsce do pracy, podstawowe narzędzia, odrobina wiedzy i przede wszystkim chęci – właśnie od tego powinien zacząć każdy majsterkowicz!