Marketing dla deweloperów: jak zareklamować nową inwestycję? Maj18

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Marketing dla deweloperów: jak zareklamować nową inwestycję?

Sprzedaż nieruchomości staje się zadaniem wymagającym coraz bardziej nowoczesnego podejścia. Konieczne jest ciągłe trzymanie ręki na pulsie m.in. w zakresie panujących aktualnie na rynku trendów z zakresu sprzedaży. W poniższym tekście przyjrzymy się znanym już od dłuższego czasu sposobom reklamowania obiektu, a także nowatorskim metodom, takim jak animacje architektoniczne. Jakie są plusy każdego z tych rozwiązań?

Przykładowe metody reklamowania nieruchomości

Reklama na billboardzie

Billboardy są właściwie znane wszystkim już od dawna. Wielkoformatowe, umieszczone na słupach lub ścianach budynków w miastach reklamy już od lat przekonują liczne grupy konsumentów do skorzystania z najnowszej usługi, lub zakupu produktu. Pytanie tylko, czy wciąż warto w nie inwestować? Absolutnie tak! Aby jednak ten rodzaj reklamy był w pełni skuteczny, wymaga przemyślanego projektu, spójnego wizualnie i informacyjnie z innymi elementami kampanii reklamowej, takimi jak strona WWW i posty w social mediach, o których powiemy za chwilę i innymi kanałami docierania do docelowej grupy odbiorców.

Strona WWW

W dzisiejszych czasach wydawałoby się to wręcz dziwne, gdyby firmy próbowały funkcjonować i skutecznie sprzedawać swoje produkty bez zakładania strony internetowej. Jest ona absolutną podstawą ku temu, by zachęcić konsumentów do poświęcenia swojego budżetu akurat na Twoją inwestycję. Dobrze zrobiona strona internetowa ma nowoczesny design, informuje o najważniejszych kwestiach związanych z inwestycją, takich jak projekt mieszkania, najważniejsze informacje na temat otoczenia nieruchomości, czy też nawet konfigurator, dzięki któremu klienci po wpisaniu wszystkich kryteriów szybciej znajdą mieszkanie idealne dla siebie.

Social media

Jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć powiedzenia w stylu “jeśli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz” – i chociaż obecnie mamy dostęp do znacznie większej liczby kanałów społecznościowych niż Facebook, powiedzenie to jest wciąż aktualne. Dzięki kampaniom reklamowym w mediach społecznościowych możesz również promować swoją inwestycję, poprzez zamieszczanie wizualizacji, najważniejszych bieżących informacji związanych z inwestycją, a także pokazać inwestycję od kulis poprzez relację na żywo. Dzięki social mediom możesz wygenerować także leady. Za ich sprawą trafisz ze swoją reklamą do odbiorców idealnych, co do których istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zostaną Twoimi klientami.

Animacje architektoniczne

Animacja to forma reklamy na miarę XXI wieku! Ma ona szczególne znaczenie na rynku deweloperskim, jako że kampanie reklamowe ruszają na długo przed ostatecznym zakończeniem budowy. Dzięki wizualizacjom i animacjom klient może zobaczyć swoje mieszkanie, zanim jeszcze zaistnieje ono w sposób fizyczny. Czy to koniec zalet, jakie niosą za sobą animacje architektoniczne?

Animacje architektoniczne – dlaczego warto je stosować?

Powodów ku temu jest co najmniej kilka:

  • Możliwość dokonania zmian w ostatecznym wyglądzie mieszkania bez kosztownych prac remontowych.
  • Zbudowanie odpowiedniego klimatu wokół inwestycji – rzuty na płonący kominek, bukiety świeżych kwiatów w wazonie, urokliwy widok z balkonu, itd.
  • Przedstawienie nieruchomości o różnych porach dnia i roku – pokazanie, jaka atmosfera kreuje się w mieszkaniu latem i zimą, widok z tarasu o zachodzie słońca, animacja podświetlenia na wieczór, itd.
  • Eliminacja niedociągnięć, zanim zostaną wprowadzone w życie.
  • Odbiorca ma szansę stworzyć własną wizję siebie i swojej rodziny, mieszkającej w zakupionej nieruchomości.

Jak ważne jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w procesie promowania inwestycji?

Czasy, w których wystarczyło zamieszczenie ogłoszenia w prasie i kilku billboardów w mieście, by zyskać klientów, dawno minęły. Obecnie oczekiwania konsumenckie są dużo wyższe – liczy się estetyka, zaangażowanie i dostęp do udogodnień, jakie może zapewnić zakup właśnie tej i nie innej nieruchomości. Dobrze skrojona kampania reklamowa ma za zadanie udowodnić odbiorcy, że tak właśnie będzie.

Nadal jeszcze istnieją firmy deweloperskie, które zamieszczają ogłoszenie i czekają na klientów. Ty nie musisz tak działać! Postaw na nowoczesną kampanię reklamową, w której pomogą Ci odpowiednio przemyślane animacje architektoniczne i inne rozwiązania, które dziś są szyte na miarę klienta XXI wieku.