Jak pozyskać nowych gości hotelu? Gru05

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Jak pozyskać nowych gości hotelu?

Prowadzenie hotelu nie jest tak prostym i przyjemnym zajęciem, jak większości ludzi mogłoby się wydawać. By interes prężnie funkcjonował i przynosił zyski, niezbędna jest nie tylko troska o klienta, ale również wiele istotnych kwestii dotyczących samego obiektu. Jego czystość, bliskość do morza (jeśli znajduje się w nadmorskiej miejscowości), możliwość wykupienia posiłków itd.
Nic dziwnego, że przy dużej konkurencji w postaci między innymi różnego rodzaju ośrodków SPA, większość hotelarzy zaczyna inwestować w ciekawe atrakcje i urozmaicenia.

Zróżnicowanie oferty przede wszystkim

Zróżnicowanie oferty, to pierwszy krok do tego, by na nowo zwrócić uwagę gości na nasz hotel. Możemy wprowadzić tematyczne weekendy, na przykład weekend dla zakochanych, walentynkowy weekend, weekend sylwestrowy itd., a następnie dostosować do nich odpowiednie atrakcje. W przypadku par może być to kolacja do pokoju z szampanem lub specjalnie zaaranżowany w nim wystrój. Pomysł wręcz idealny dla osób, które chcą uczcić rocznicę związku lub małżeństwa.

minigolf

Po drugie, możemy też zachęcić potencjalnych klientów ciekawymi atrakcjami. Wystarczy wybrać grupę docelową i na niej się skupić. Pobyt w hotelu nie może opierać się wyłącznie na umożliwieniu miejsca do spania. W trakcie niepogody, goście będą niekiedy zmuszeni pozostać w nim danego dnia na dłużej. Nie możemy dopuścić do tego, by w tym czasie po prostu się nudzili.

Zainteresowanie ciekawymi atrakcjami

Zainteresowanie ciekawymi atrakcjami, które przyciągną zarówno klienta indywidualnego jak i biznesowego, to nie lada sztuka. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych.
Jeśli mamy możliwość zorganizowania przyjęcia w naszym hotelu, możemy wprowadzić do oferty tak zwane wieczorki. Dancingi w każdy piątek lub sobotę z pewnością spodobają się bardziej rozrywkowym klientom. Z kolei tym, którzy do ośrodka przyjeżdżają z dziećmi, warto zaproponować wsparcie animatorów. Gdy rodzice będą chcieli wybrać się na kolację czy spacer, swoje pociechy będą mogli zostawić pod ich opieką.
Najtrudniej jednak wprowadzić do oferty atrakcję, która dostosowana będzie do wszystkich gości. Niezależnie od ich wieku, płci czy celu przyjazdu. Dla pomysłowych nie ma jednak rzeczy niemożliwych! W przypadku zarówno rodzin, osób starszych, młodzieży, jak i gości biznesowych – ciekawym urozmaiceniem pobytu może być propozycja zagrania w minigolfa.

minigolf

Gdzie może powstać pole do minigolfa?

Minigolf, to alternatywa dla tradycyjnego golfa. Największą jego zaletę stanowi fakt, że nie ma tu żadnych ograniczeń, a już na pewno tych dotyczących wieku. Proste zasady i niewymagająca wysiłku fizycznego gra, to zatem idealna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.
Ile potrzeba miejsca, by wybudować pole do gry w minigolfa? Na pewno nie tyle, ile w przypadku normalnego pola golfowego. Jeśli wewnątrz obiektu mamy odrobinę przestrzeni lub dysponujemy kawałkiem terenu przed hotelem, warto rozważyć taką możliwość. Szczególnie, że profesjonalne firmy oferują wybudowanie odpowiedniego pola do minigolfa w wielu wariantach do wyboru. Zarówno na świeżym powietrzu, jak i w środku hotelu.
Minigolf może być ciekawy zarówno dla rodzin z dziećmi jak i firm, których pracownicy mogą integrować się podczas gry. A biorąc pod uwagę fakt, że profesjonalnych ośrodków w których można zagrać w minigolfa jest w Polsce naprawdę mało, taką atrakcją z pewnością zwrócimy na siebie uwagę! Na rynku, gdzie konkurencja jest spora liczy się w końcu oryginalność i możliwość zaproponowania czegoś, czego nie ma nigdzie indziej!