Ile kosztuje wykonanie nagrobka z granitu? Cze01

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Ile kosztuje wykonanie nagrobka z granitu?

Granit to kamień nagrobkowy, który wyróżnia się wyjątkową twardością oraz trwałością. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się jako materiał na nagrobki cmentarne. Wygląda estetycznie i elegancko, jego powierzchnia jest uważana za niemal niezniszczalną, a dodatkowo jego duże zróżnicowanie kolorystyczne sprawia, że każdy znajdzie nagrobek dopasowany do gustu. Pozostaje jednak pytanie – jaki jest koszt wykonania nagrobka z granitu?

Orientacyjne ceny nagrobków z granitu

Nagrobki z granitu stale cieszą się popularnością wśród klientów, którzy odwiedzają zakłady kamieniarskie. Wiele dostępnych kształtów, a także bogata oferta kolorów sprawia, że nagrobki z szarego granitu są wypierane przez coraz chętniej wybierane granatowe czy zielone nagrobki. Wiele zakładów kamieniarskich wykonuje także nagrobki według zaproponowanych przez klientów pomysłów. Wzór nagrobka, jego wielkość oraz kolor mogą być dowolnie modyfikowane według życzeń i projektów.

Ceny nagrobków z granitu wahają się od 3000 zł do nawet 10 000 zł. Wszystko zależy do wzoru, rodzaju i koloru nagrobka. Groby wykonane z szarego granitu, który jest najpopularniejszy, można zamówić u kamieniarza za ok. 3 300 zł. Zainwestowanie w praktyczną półeczkę na znicze, która dodatkowo wygląda bardzo elegancko, to dodatkowe 1000 zł. W cenę często wliczony jest już demontaż starego nagrobka, a także wykonanie liter na płycie. Najdroższy nagrobek, czyli ten wykonany z granitu Szwed, to nagrobek z efektem tafli lustra na płycie nagrobkowej. Osoby, które mogą i chcą sobie pozwolić na wydatek 10 000 zł z pewnością będą zachwycone efektem, ponieważ nagrobki wykonane z tego granitu są uważane za najpiękniejsze i nie wymagają wielu innych dekoracji na płycie nagrobka.

Planując renowację nagrobka, trzeba wziąć pod uwagę koszty związane nie tylko z wykonaniem usługi kamieniarskiej, ale także opłaty wynikające z regulaminów Cmentarzy Komunalnych i Parafialnych.

Dlaczego warto wybrać nagrobek z granitu?

Wykonanie nagrobka z granitu to bardzo praktyczne i rozsądne rozwiązanie. Granit jest skałą głębinowo-magmową, której wydobycie jest powszechne także w Polsce. Występuje np. w Tatrach i na Dolnym Śląsku. Wyroby z granitu wyróżniają się niesamowitą twardością, która sprawia, że jest to surowiec uważany za niemal niezniszczalny. Ponadto niestraszne są mu niekorzystne warunki pogodowe. Jest odporny na niskie i wysokie temperatury, deszcz, śnieg, a nawet grad.

granitowy nagrobek

Granit jest niepalny i ekologiczny oraz nie ściera się. Dzięki temu inwestycja w nagrobek z granitu zapewnia estetyczny i elegancki wygląd grobu na długie lata. Najczęściej wybierany typ nagrobka z granitu jest w kolorze szarym, ale u kamieniarzy można też spotkać granity w barwie białej, beżowej, bladoróżowej, zielonej, czy czarnej.

Właściwości granitu

Granit jest najpopularniejszym materiałem wykonywania nagrobków w Polsce. Jest bardzo twardy oraz odporny na czynniki atmosferyczne. Cieszy się popularnością dzięki odporności na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przetrwa nawet najgorsze warunki pogodowe, takie jak ulewy, gradobicia, mrozy czy duże nasłonecznienie. Jest także często wybierany ze względu na atrakcyjne ceny nagrobków wykonanych z tego materiału. W przeciwieństwie do marmuru przetrwa ponad dziesięć lat w niezmienionym stanie. Dodatkowo łatwa obróbka granitu umożliwia wykonywanie z tego surowca niezwykle eleganckich płyt nagrobkowych.


Artykuł powstał przy współpracy z firmą „Kamieniarz” Sp. z o.o. – blaty z kamienia.

Adres: ul. Grabiszyńska 337c, 52-402 Wrocław
Telefon kontaktowy: 600 411 072
Adres e-mail: schodyzkamienia@gmail.com
Strona internetowa: Kamienne blaty kuchenne na wymiar – blatyzkamienia.pl