Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Dlaczego warto postawić blaszany garaż przy domku letniskowym w górach?

Miejsce do przechowywania i magazynowania jest szczególnie ważne w przypadku domków letniskowych, które wynajmowane są sezonowo i wymagają stałej opieki pod względem napraw
i utrzymania porządku. Aby zapewnić stały dostęp do narzędzi warto zdecydować się na budowę miejsca, w którym tego typu rzeczy mogą być przechowywane przez praktycznie cały rok.

Blaszany garaż przy domku letniskowym – po co?

Warto zainteresować się tematyką budowy blaszanego garażu przy domku w górach choćby ze względu na możliwość zaparkowania samochodu i schronienia go np. przed gradem bądź silnymi opadami śniegu w zimie. Garaż pozwoli ochronić nie tylko mienie w postaci samochodu, ale także składować wszystkie narzędzia potrzebne do utrzymania porządku wokół domu takie jak np. łopaty, kosiarki. Dodatkowo garaż może pełnić dodatkową przestrzeń, która może być wynajęta bądź przeznaczona na np. miejsce na grilla. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż tego typu budowla może zostać ocieplona i wykorzystywana przez cały rok. W górach gdzie niskie temperatury utrzymują się przez większość czasu w roku warto rozważyć montaż ocieplenia garażu. Plusem będzie nie tylko możliwość wygodnego użytkowania przez cały rok, ale także zapewnienie odpowiedniej izolacji, dzięki której w garażu nie pojawi się pleśń czy wilgoć.ładny garaż

Jaki są zalety budowy blaszanego garażu?

Podstawową zaletą budowy garażu blaszanego jest jego stosunkowo niska cena oraz bardzo szybki czas budowy. Decydując się na montaż garażu nie trzeba starać się o specjalne pozwolenia na budowę. Należy wykonać tylko odpowiednie fundamenty, które utrzymają całą konstrukcję. Warto wiedzieć, że koszty budowy garażu blaszanego są znikome nawet w przypadku zastosowania ocieplenia tak aby można go było używać komfortowo przez cały rok. Plusem budowy „blaszaka” jest dodatkowa powierzchnia do przechowywania cenniejszych przedmiotów, ponieważ zazwyczaj jest on zamykany i w stu procentach bezpieczny. W garażach blaszanych można także montować poza ociepleniem dodatkowe moduły cieplne bądź podłączyć prąd. Oznacza to, że blaszany garaż może pełnić funkcję pełnoprawnego garażu murowanego z dostępem do ogrzewania, wody oraz prądu jednak przy zachowaniu znacznie niższej ceny montażu.

Garaż przy domku letniskowym – jakie funkcje pełni?

Jak sama nazwa wskazuje garaż może pełnić przede wszystkim funkcję przechowywania samochodu oraz zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia załamania pogody. Dodatkowo trzymając samochód w garażu podczas zimy można uniknąć odśnieżania go oraz drapania szyb z zamarzniętej wody. Garaż blaszany postawiony przy domku może także pełnić funkcję całorocznego magazynu dla sprzętów, które podczas nieobecności właściciela są nieużywane lecz powinny być bezpiecznie przechowywane. Jeżeli lokalizacja domku pozwala na posiadanie własnej łodzi można także wybudować znacznie większy garaż metalowy, który da możliwość przechowywania jej poza sezonem. Decyzja o budowie garażu blaszanego nie zawsze musi być dobrze przemyślana. Tego typu konstrukcję można z łatwością przenieść czy rozbudować, a nawet ocieplić. Koszty montażu blaszaka są praktycznie nieodczuwalne dla portfela, a wygoda z jaką wiąże się to rozwiązanie jest znaczna. Na garaż z blachy może pozwolić sobie niemalże każda osoba posiadająca domek letniskowy i kawałek ziemi. Warto decydować się na takie rozwiązania, ponieważ jest to dodatkowe miejsce do magazynowania wielu narzędzi potrzebnych do utrzymania między innymi porządku na posesji oraz wokół niej. Garaż blaszany jest w stu procentach bezpiecznym rozwiązaniem, które chroni mienie właściciela przez cały rok.