Co sprawdzi się lepiej rożek czy śpiworek – wyprawka dla dziecka  Maj16

Tagi

Podobne posty

Podziel się:

Co sprawdzi się lepiej rożek czy śpiworek – wyprawka dla dziecka 

Rodzice z niecierpliwością oczekują narodzin potomka. Skompletowanie wyprawki dla noworodka nie jest łatwe, szczególnie jeśli rodzic nie ma doświadczenia w tej kwestii. Brak wiedzy na temat tego, co może się przydać, spowoduje niepotrzebne zakupy i utratę pieniędzy, dlatego warto już w okresie oczekiwania na narodziny maluszka zastanowić się, co będzie niezbędne w wyprawce, szczególnie w pierwszym okresie życia noworodka. Błędem wielu niedoświadczonych rodziców jest zakup zbyt dużej ilości ubranek i akcesoriów, które zalegają w szafie. Należy pamiętać, że dziecko szybko rośnie i nie warto ulegać pokusie zakupu zbyt dużej ilości rzeczy. Kilka rad na temat wyprawki ułatwi rodzicom należyte jej skompletowanie.  

Wiek dziecka podstawą wyboru rożka lub śpiworka

Zakup rożka lub śpiworka jest uzależniony od wieku dziecka. Maluch w brzuchu mamy przyzwyczajony jest do niewielkiej przestrzeni, dzięki której czuje się bezpieczny. W pierwszym okresie życia poza organizmem mamy najlepiej zaspokoi jego potrzeby rożek. Dzięki niemu można skutecznie otulić noworodka, zapewniając mu ciepło i poczucie bezpieczeństwa. W ciasno opinającym ciało rożku maluch będzie się czuł jak w brzuchu mamy. Jeśli dziecko jest nieco starsze i zaczyna przejawiać zainteresowanie otaczającym światem, należy wtedy poszukać odpowiedniego śpiworka. Jest on bardziej przydatny w tym okresie niż rożek, gdyż dziecko staje się coraz większe. Śpiworek doskonale sprawdzi się w trakcie snu, gdy niespokojny maluch nie będzie miał możliwości odkrycia się i zmarznięcia, czego nie chce żaden rodzic. Zazwyczaj dziecko wybudza się ze snu. Śpiworek doskonale sprawdzi się właśnie wtedy, gdyż staje się ono aktywniejsze, rusza raczkami i nóżkami. Nie krępuje on nadmiernie malucha, a dzięki zapięciom pozostaje na miejscu. Zakup rożka i śpiworka ma swoje uzasadnienie w konkretnym okresie życia dziecka. 

Jakie są zalety rożka dla niemowląt?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, rodzice powinni pamiętać o rożku, który jest elementem niezbędnym w wyprawce. Tego typu ochrona wykorzystywana jest od wieków. Maluszek czuje się w nim bezpiecznie, a rodzic bez problemu może go otulić, co w przypadku pierwszego dziecka jest niezwykle ważne. Każdy niedoświadczony opiekun poradzi sobie bez problemu z zawinięciem noworodka. Można go używać tuż po narodzeniu. Rynek oferuje bogaty wybór miękkich i delikatnych rożków dla noworodków w jasnych kolorach, wykonanych z bawełny satynowej, która jest delikatna dla skóry maluszka. Jego zaletą jest przede wszystkim zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, ułatwienie zasypiania. Zapewnia noworodkowi swobodę poruszania rączkami i nóżkami na tyle, ile jest to maluszkowi w tym okresie potrzebne. Poza tym rodzicom łatwiej i bezpieczniej jest nosić dziecko w rożku. Dzięki wygodnemu zapięciu można go dopasować do wielkości maluszka. 

Jakie są zalety śpiworka dla niemowląt?

Gdy dziecko nie mieści się w rożku, nadchodzi czas na zakup śpiworka dla noworodka. Rynek oferuje tego rodzaju produkty wykonane z dwóch rodzajów bawełny: satynowej lub muślinowej, dlatego jest on niezwykle przyjemny w dotyku i nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Zapewnia maluszkowi odpowiednią temperaturę, dlatego rodzice nie muszą martwić się o to, że dziecko odkryje się i zmarznie. Mogą zaopatrzyć się także w śpiworek do nosidełka lub fotelika samochodowego, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Niektóre ze śpiworków mają zapinane ramiączka, dzięki czemu można je bez problemu założyć. Zamki z boku w niektórych modelach ułatwiają wymianę pieluszki. Są niezwykle praktyczne i wręcz niezbędne w okresach jesienno – zimowych. Rodzice mogą zakupić śpiworki nawet dla starszych dzieci w wieku dwu i trzech lat.